#SOSМАЙБУТНЄ

#SOSмайбутнє – громадська ініціатива, що виникла у соцмережах з метою окреслити масштаби гуманітарної кризи в країні. Головна мета – кардинально змінити ситуацію спільними зусиллями громадян. Вже в перші дні до ініціативи доєдналися тисячі учасників, серед яких знакові постаті, публічні особистості та небайдужі громадяни з різних регіонів України.

Онлайн-реєстр – це інтерактивна мапа та водночас “народна Вікіпедія” культурно й соціально значимих об’єктів, що потребують негайної допомоги. На мапі першими з’явилися об’єкти – замки, сільські клуби, культурні центри та спортивні школи, – світлини та історії про які були опубліковані небайдужими громадянами у Facebook-групі #SOSмайбутнє.

У пріоритетах влади відсутня найнагальніша з реформ – реформа в гуманітарній сфері.
Можновладці критично мало роблять для розуміння реальних соціокультурних потреб громадян, роками байдуже та бездіяльно спостерігаючи за руйнацією знакових пам’яток архітектури. Вони є свідками та інколи учасниками знищення культурних, освітніх, спортивних інституцій. У невеликих містах та селах люди виключені з сучасності: від колишніх культурних центрів, сільських клубів, бібліотек, спортивних шкіл та стадіонів лишилися руїни.

У рейтингу країн за рівнем людського розвитку, який складає ООН, Україна має постійну негативну динаміку. Україна тримає лідерські позиції з дитячого алкоголізму, тютюнової та наркотичної залежності.

Ми ніби навмисно знищуємо можливості кожного нового покоління на гідне життя, а потім дивуємося трагічному стану країни.

Платформа #SOSмайбутнє створена з ініціативи Наталії Заболотної, громадського діяча, засновниці ГО ArtUkraine Foundation, за підтримкиKennan Institute (Kyiv office), Інституту Суспільно-Економічних Досліджень (ІСЕД), Агенції цифрових комунікацій Volta та тисяч небайдужих громадян.

 

Не будь байдужим! Долучайся до громадянської інвентаризації нашої країни!
Лише спільно ми здатні створити дієвий інструмент, за допомогою якого волонтери, громади, меценати, влада, бізнес, міжнародні донатори – усі небайдужі до долі нашої країни – зможуть ефективно співпрацювати над відродженням соціокультурної сфери України.