Чистий грузинський четвер Прибирання парку кам'яних скульптур імені Шота Руставелі

Напередодні Дня незалежності Грузії в рамках громадської ініціативи #SOSмайбутнє відбулось прибирання парку кам’яних скульптур імені Шота Руставелі!

На інтерактивній мапі культурно й соціально значимих об’єктів #SOSмайбутнє, що потребують негайної допомоги було зареєстровано парк кам’яних скульптур імені Шота Руставелі! За лічені дні команда #SOSмайбутнє зібрала усіх небайдужих громадян привести парк до ладу.

Великий респект печерській районній державній адміністрації, яка оперативно відреагувала на наш заклик допомогти в облагородженні, надавши бригаду спеціалістів та необхідний інвентар. Голова Печерської районної державної адміністрації Сергій Мартинчук обіцяв взяти подальший догляд за пам’яткою на постійний контроль.

Активно долучилися до ініціативи й учні 5-а класу ЗОШ №78, що знаходиться неподалік, аташе з культури Посольства Грузії в Україні Зураб Топурія, відомий київський художник грузинського походження Давид Шарашидзе, видатний український фотограф Ігор Гайдай, Мудрак, український філософ Вахтанг Кібуладзе  та багато інших активних та соціально свідомих громадян України.

У сьогоднішній події важливими є  3 речі:

По-перше, ми довели що спільними зусиллями можна подолати будь-які проблеми

По-друге, завдяки участі у «великому прибиранні», школярі сусідньої школи дізнались про постать Шота Руставелі, одного з найвизначніших культурних та політичних діячів доби раннього середньовіччя та його нетлінний твір  “Витязь в тигровій шкурі”.

По третє, відбувся доволі нечастий для нашої країни прецедент - співпраця влади з приватним бізнесом. Саме тут і зараз, у парку Шота Руставелі, відбулося урочисте підписання угоди про державно-приватне партнерство. Саме цією угодою надається можливість власникам приватного бізнесу, ресторану Сулі Гулі в особі Оксани Гончар та Лаші Мукбаніані, на партнерських засадах з печерською районною державною адміністрацією опікуватися парком на законних підставах.

Та є й багато інших соціальних та моральних дивідендів. Ця подія змусила багатьох громадян замислитися над темою відродження пам’яток, що знаходяться на територї України.

НСК «Олімпійський» подарував мішок із насінням трави для посіву у парку ім. Шота Руставелі.

«Я вдячна Лаші Мукбаніані за довіру до нашої платформи, адже завдяки тому, що його світлина з табличкою з’явилася у Facebook-стрічці громадської ініціативи #SOSмайбутнє, ми дізналися про проблеми з пам’яткою і зробили все можливе, щоб в лічені дні зібрати усіх небайдужих та попрацювати на результат. Переконана, що шанобливе ставлення країни до пам’яток архітектури, до власної та світової історії і культури  є ознакою цивілізованого суспільства. Завтра відзначається День незалежності Грузії, тож я вітаю усіх грузинів з їх національним святом!»Наталія Заболотна, громадський діяч, президент Фонду гуманітарного розвитку України