Порятунок будинку Миколи Леонтовича триває! Прес-брифінг

Дата прес-конференції: 7.02.2022
Час: 13:00
Місце: Український кризовий медіа центр, Український дім, вул. Хрещатик 2
Організатор: ГО «Фонд гуманітарного розвитку України»
Учасники прес-конференції: Наталія Заболотна, президент Фонду гуманітарного розвитку України, ініціатор громадської платформи #SOSмайбутнє; Наталія Михайлова, голова селищної ради села Шершні; Валентина Чайковська, представник від громади с. Шершні; Ілля Бондаренко, скрипаль-віртуоз, учасник благодійного концерту #Leontovych_Heart; Катерина Смаглій, директор Київського офісу інституту Кеннана, Лариса Мудрак, президент Win Win Communication, co-CEO FBN Ukraine; Олена Салата, голова ГО «Культурна Асамблея; Костянтин Ковшевацький, керівник проекту Pragmatika

7 лютого Фонд гуманітарного розвитку України, спільно з громадою та локальною владою, оголосить офіційний початок архітектурного конкурсу проектів на відтворення напівзруйнованого будиночку дитинства всесвітньо відомого композитора Миколи Леонтовича, що знаходиться в селі Шершні Тиврівського району Вінницької області.


Метою громадської ініціативи є збереження та реставрація знакового для української та світової культури об’єкту, який на сьогодні є єдиним архітектурним артефактом, що має пряме відношення до постаті легендарного всесвітньо відомого композитора, автора найулюбленішої й найвпізнаванішої у світі мелодії Різдва “Щедрик” чи-то Carol of the Bells. На основі відновленого будиночку Леонтовича планується створення музейно-мистецького комплексу та культурно-просвітницького осередку для місцевих дітей - школи-студії з музичними та арт-класами класами, а також музичного театру оpen аir #Leontovich_Heart для проведення регулярних відкритих музичних фестивалів місцевого, всеукраїнського та міжнародного значення. А згодом – дитячих музичних літніх таборів, конкурсів хорового співу.
«У грудні 2022 Фонд гуманітарного розвитку України оголосив про збір коштів на реставрацію будиночку Миколи Леонтовича, що на сьогодні знаходиться в стані невпинної руйнації. На його відновлення та створення культурно - освітнього осередку, який не лише увіковічнить у автентичній архітектурі пам’ять про великого українця, а й прокладе повноцінний туристичний маршрут до села Шершні, стимулюючи розвиток цілої громади, що забезпечить її процвітання. Жодного сумніву, що ім’я такої ваги та величі заслуговує на високу повагу. І ми – українці – маємо цінувати, плекати й зберігати, інколи навіть по крихті, пам’ять про тих, хто увіковічнив нашу націю своїм генієм», - Наталія Заболотна, громадський дія, ініціатор громадської платформи #SOSмайбутнє, президент Фонду гуманітарного розвитку України.
Конкурс включатиме три напрямки: проект відтворення та часткової реставрації меморіальної частини споруди, проект інтер’єрно-дизайнерських рішень, з урахуванням меморіальних кімнат та школи мистецтв; а також проект музичного театру під відкритим небом #Leontovych_Heart. Подача заявок триватиме до 10 травня 2022 р. Для заохочення учасників конкурсу встановлюється загальний преміальний фонд у розмірі 150 000 грн.
Збір коштів на порятунок будинку Леонтовича було розпочато Фондом гуманітарного розвитку України 18 грудня 2022 року під час благодійного вечора #Leontovich_Heart.


Завдяки цій акції вдалося зібрати 270 000 гривень. Усі благодійники, які пожертвували та в подальшому жертвуватимуть 10 000 грн та більше, отримають статус Мецената, а їх імена (за згодою) будуть викарбувані на пам’ятній дошці на оновленому будинку Леонтовича, а також занесені до реєстру Меценатів на сайті ГО «Фонд гуманітарного розвитку України».

Для інформації:
У квітні 2022 року на платформу #SOSмайбутнє надійшов запит небайдужих громадян Вінниччини з закликами звернути увагу на трагічну руйнацію будинку найвідомішого українського композитора, що подарував світові найулюбленішу мелодію Різдва.
У червні учасники платформи #SOSмайбутнє провела в Шершнях спеціальну акцію разом із знаменитим дитячим хором “Щедрик” для привернення суспільної уваги до трагічної руйнації будиночку дитинства Миколи Леонтовича. Репортаж про цю подію зробив телеканал 1+1.

Ми закликаємо усіх небайдужих долучитися до ініціативи Фонду з порятунку будинку Миколи Леонтовича та перераховувати кошти на його порятунок.
Реквізити для благодійних внесків:
ГО “Фонд гуманітарного розвитку України”
ЄДРПОУ 32959952
Р/р №26005589234 в АТ “Райфайзен Банк Аваль”
МФО 380805

Учасники проекту:
  • Наталія Заболотна Президент Фонду гуманітарного розвитку України
  • Наталія Михайлова Голова селищної ради села Шершні
  • Валентина Чайковська Представник від громади с. Шершні
  • Ілля Бондаренко Скрипаль-віртуоз, учасник благодійного концерту #Leontovych_Heart
  • Катерина Смаглій Директор Київського офісу інституту Кеннана
  • Лариса Мудрак Президент Win Win Communication, co-CEO FBN Ukraine
  • Олена Салата Голова ГО «Культурна Асамблея
  • Костянтин Ковшевацький Керівник проекту Pragmatika