Перформанс хору «Щедрик» на захист садиби Миколи Леонтовича

7.06. відбувся перформанс хору «Щедрик» на захист садиби всесвітньо відомого композитора Миколи Леонтовича

На інтерактивній мапі культурно й соціально значущих об’єктів  - #SOSмайбутнє - на початку квітня було зареєстровано садибу, в якій легендарний український композитор Микола Леонтович провів свої дитячі роки.

За словами небайдужих жителів с. Шершні, садиба розсипається на очах: стеля падає, а тріщини руйнують стіни. Чиновники заявляють, що будинок… підлягає знесенню.

На захист родинного будинку автора української мелодії, яку знає увесь світ, стали діти хору «Щедрик», який через принизливий та обурливий статус “районного гуртка”, став героєм платформи #SOSмайбутнє.

У рамках програми з порятунку культурної спадщини України #SOSмайбутнє за підтримки Art Ukraine Foundation, 7.06 о 14:00 відбудеться перформанс хору “Щедрик” біля садиби М.Леонтовича.

«Поки весь світ святкує століття легендарної щедрівки Леонтовича, жителі с. Шершні відчайдушно закликають владу не зносити садибу, у якій видатний композитор провів вісім років. Саме сюди прилітала ота ластівочка, про яку й сьогодні співає увесь світ.

Ми об’єднали зусилля та разом з хором “Щедрик” проведемо перформанс на захист домівки Леонтовича! Ми закликаємо владу та усіх небайдужих доєднатися до акції й підтримати ініціативу #SOSмайбутнє. Ми сподіваємся, що незабаром будівлю буде відреставровано, а у Вінниці з’явиться музей імені Миколи Леонтовича, в якому місцеві жителі зможуть проводити музичні заняття та цікаві майстер-класи для місцевої молоді.» — Наталія Заболотна, громадський діяч, президент Фонду Гуманітарного розвитку України.

Учасники проекту:
  • Наталія Заболотна Ініціатор