Благодійна виставка Огюста Родена «Передчуття майбутнього»

Виставка Родена подарувала нове життя Черкаській художній школі імені Нарбута Фонд гуманітарного розвитку України оголосив про завершення проекту, що був визнаний однією з головних подій року в Черкасах.

17 січня о 16:00 відбулося урочисте закриття благодійної виставки Огюста Родена «Передчуття майбутнього» в Черкаському художньому музеї.

Проект, що об’єднав скульптури Родена та роботи сучасних українських художників, відкрився минулого листопада. Твори Родена, що завжди збирають черги в кращих музеях планети, в Черкасах експонувалися вперше. На виставку чекав сенсаційний успіх – її відвідали тисячі черкащан (і тому термін експозиції було продовжено на місяць), а видання «Прочерк» назвало «Передчуття майбутнього» однією з головних подій 2022 року в житті міста.

Виставка мала гуманітарну мету: підтримати Черкаську дитячу художню школу імені Данила Нарбута. Завдяки благодійним внескам відвідувачів вдалося зібрати 20 тисяч гривень. На ці кошти для школи буде закуплений учбовий інвентар, що не оновлювався протягом останніх сорока років. 

«Той поштовх розвитку міста та його громади, який дала виставка Родена, неможливо переоцінити. Всупереч агресивній політичній кампанії, що охопила всю країну, Черкаси звернулися до фундаментальних основ, на яких має триматися здорове суспільство – до культури, освіти, прогресу. За словами Людмили Веселової, директорки школи імені Нарбута, виставка Родена призвела до небаченого зростання кількості дітей, які подали заявки про вступ і мріють навчатися художньому мистецтву. Це найамбітніша ціль, про яку ми тільки могли мріяти – сприяти розвитку нашого наступного покоління, яке говоритиме із цивілізованим світом мовою культури та гуманітарних цінностей», – заявила ініціатор проекту Наталія Заболотна, президент Фонду гуманітарного розвитку України.

Наталія Заболотна повідомила, що Фонд гуманітарного розвитку України вже готує наступні проекти у Черкасах та Черкаській області.

«Виставка Родена, без перебільшення, на певний час повернула Черкаси на культурну мапу Європи. Але ми мріємо про те, щоби ані Черкаси, ані інші міста області з цієї мапи ніколи не зникали. Адже саме тут знаходиться духовне серце України – найбільшої європейської держави, чиї громадяни наразі завзято борються за європейські цінності. Цього року ми вдруге проведемо в Каневі міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID. Він буде присвячений створенню Конституції цінностей – стратегічного документу, який має регулювати відповідальне ставлення суспільства, влади, бізнесу до майбутнього України», – зазначила Наталія Заболотна.

Творчість Огюста Родена – синтез реалізму з новаторством. Саме цей принцип закладено в основу виставки, де поряд зі славетними скульптурами великого майстра, таких як «Мислитель», будуть представлені роботи сучасних художників з використанням цифрових медіа. «Передчуття майбутнього» створив простір для дискусії щодо ролі творів мистецтва та змінення їхнього сприйняття у часи технологічної революції, яку зараз переживає наш світ. Це саме той випадок, коли на виставці в музеї гостям треба було використовувати гаджети, аби побачити створену спільно з сучасними художниками доповнену реальність.

Митці, які брали участь у проекті – Віктор Сидоренко, Юрій Соломко, Роман Мінін, Юлія Бєляєва, Олег Тістол, Микола Маценко, Sergii Shaulis.

 

Організатори виставки:

Фонд гуманітарного розвитку України, громадянська платформа #SOSмайбутнє.

Фонд гуманітарного розвитку України висказує особливу вдячність Ігорю Воронову за надання творів зі своєї колекції.

Виставка організована завдяки підтримці групи компаній Veneto, компанії ТЕМП та юридичної фірми «Кредо Класик».

Інформаційні партнери: телерадіокомпанія