Цього літа Канів вперше прийматиме Міжнародний економічно-гуманітарний форум UKRAINIAN ID

Під час прес-конференції в Кризовому медіа-центрі з нагоди заснування Міжнародного економічно-гуманітарного форуму UKRAINIAN ID, ГО «Фонд гуманітарного розвитку України», міський голова Канева та Торгово-промислова палата України підписали «Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю», яким закріпили ініціативу з проведення Форуму та інших заходів, направлених на відродження міста Канева. Форум має на меті привернути увагу до нерозривності та взаємозалежності економічного та гуманітарного розвитку країни, привертаючи увагу не тільки до комплексних проблем регіонального розвитку в Україні та світі, а й запропонує ефективні моделі їх вирішення.

«Дві речі мене зацікавили у цій ініціативі – по-перше, це потреба активізації діалогу і уваги до центру України - української влади і міжнародної спільноти. Це не тільки Канів, а й цілий регіон - Черкасько-Полтавський. Це дуже корисна справа, і вона духовно, політично і економічно добре вмотивована. По-друге, це якраз образ недобудованої України. Бо дуже часто, коли в Україні є загальний образ розгулу і розпачу, наскільки ви уже маєте майже всі передумови для успіху, просто не всі вони задіяні, не всі вони складені і завершені, щоби мати результат… І місто Канів, і багато інших міст України мають 90-95% закладеного фундаменту, і потрібно додати ще екстра 5-10% зусиль, уваги, ініціативи, драйву, щоби повністю цей потенціал активізувати», – наголосив Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні, почесний гість прес-конференції.

Одним із завдань форуму є залучення міжнародних інвестицій та проектів до Канева з метою вироблення успішної моделі розвитку невеликих, але привабливих міст, для розбудови ефективної логістики та туристичної інфраструктури з метою стимулювання культурного туризму.

Канів обрано місцем проведення Форуму не випадково. Це – місце сили, місто-символ, географічний та духовний центр нашої країни. І, водночас, місто нерозкритого економічного, соціокультурного, а також туристичного потенціалу, який ініціатори Форуму прагнуть відкрити Україні та світу. «Ми повинні показати, що країна розвивається не тільки зі столиці, але і з регіонів, навіть не обласного центру. І дати можливість кожному регіону у нашій країні почати діалог – що треба зробити кожному з нас для розвитку своєї країни і регіону. Потрібно проводити не лише економічні події, а у невеличких містах привертати увагу до комплексного діалогу в суспільстві», – наголосив Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України.

Наголошуючи на необхідності завершення реформи децентралізації і надання необхідного імпульсу для розвитку локальних громад, міський голова Канева заявив: «Я хочу подякувати всім, хто зібрався сьогодні тут, зі мною приїхала потужна команда однодумців, які будуть працювати для міста, і я тепер бачу, що в нас повинно все вийти», - Ігор Ренькас, мер Канева.

«Я представляю тут Фонд родини Богдана Гаврилишина, дуже відомого українця, економіста світового рівня, який був співзасновником швейцарського Давосу, а сьогодні ми говоримо про Давос український… Канів – абсолютно унікальне, особливе для кожного українця місце, вже створене для того, щоб стати перлиною в Центрі України. Фонд родини Богдана Гаврилишина, українця, який започатковував великі глобальні ініціативи, хотів би також приєднатися, тому що великі зухвалі ідеї завжди втілюються – в це вірив Богдан Гаврилишин, в це сьогодні вірить і українська молодь», - відзначила Олена Бекреньова, директор Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Організатори Форуму залучатимуть провідних українських та міжнародних спеціалістів за своїми п’ятьма тематичними напрямками - Економіка, Громада, Безпека особистості, Культура та Технології, - з метою налагодження ефективного міжнародного діалогу для пошуку відповідей на виклики сьогодення. «Я працювала в 12 країнах та 60 містах по всьому світу, але Україна – це перша країна заради якої я залишила Канаду щоб тут оселитися. Наразі я співпрацюю із 60-ма містами по всій Україні і можу впевнено сказати, що саме там знаходиться справжній потенціал локального рівня. Я підтримую такі ініціативи, коли люди інвестують свою енергію та свою пристрасть, збирають належну команду учасників для того, щоб привернути увагу до потенціалу. Я аплодую цій ініціативі та підтримуватиму її, оскільки вона справді демонструє майбутній напрям розвитку», - Кеді Вард, девелопер та консультант з Канади, очолює компанію «Build Strong Cities», що займається розвитком громад.

Паралельно з проведенням форуму 7 липня відбудеться Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль “Доба Шевченка”. Це фестиваль сучасної музики, сучасної літератури, сучасного театру і сучасного кіно. Він має привернути увагу до міста Канева як до цікавого культурного маршруту.

«Ми сподіваємось за рахунок двох потужних подій - Міжнародного економічно-гуманітарного форуму і Міжнародного фестивалю - здійснити ребрендинг Канева, зробити перезавантаження ставлення до нього. Я переконана, що ми зможемо спрямувати до Канева туристичні потоки, люди привезуть туди реальні гроші і за рахунок цього буде підніматися місцеве населення. З цією метою ми почали працювати над розробкою спеціального закону “Канів як місто виключної ваги”, який передбачить спеціальні умови для того, щоб туди прагнули зайти девелопери, забудовники» - зазначила Наталя Заболотна, ініціатор Форуму.

З презентаціями Міжнародного економічно-гуманітарного форуму UKRAINIAN ID та Міжнародного мультидисциплінарного фестивалю «Доба Шевченка», що започатковується разом з Форумом, можна ознайомитися за посиланнями:
http://ukr-id.com/ - Міжнародний економічно-гуманітарний форум UKRAINIAN ID;
http://shevafest.com/- Міжнародний мультидисциплінарного фестиваль «Доба Шевченка».