Прес-брифінг “Врятуймо будинок Леонтовича!”

На базі відреставрованого будинку Миколи Леонтовича у селі Шершні активісти пропонують створити культурно-просвітницький комплекс, зокрема мистецьку школу для місцевих дітей. Активісти переконані, що хатина Миколи Леонтовича може стати популярним туристичним напрямком та сприяти культурному та економічному розвитку місцевої громади. Однак районне управління культури  вважає реконструкцію неможливою. Під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі активісти закликали громадськість не допустити руйнування та знесення культурної пам’ятки. Також оголосили початок відкритого конкурсу на кращий проект реставрації архітектурно-дизайнерських рішень інтер’єрів меморіально-просвітницького комплексу та конкурс проектів на зовнішні архітектурно-ландшафтні рішення, зокрема на створення open-air театру Леонтовича.

Призовий фонд для проекту-переможця почали збирали на благодійному концерті #Leontovych_Heart, який відбувся у грудні 2022 року. «На концерті ми планували зібрати в якості квитків благодійні внески, які потрапляли на рахунок фонду і було оголошено тихий аукціон, який завершився 31 січня. Загалом ми зібрали 270 тисяч гривень. Більша частина фонду стане призовим фондом для архітекторів, які візьмуть участь у конкурсі на створення культурно-просвітницького комплексу на базі відреставрованого будиночку Леонтовича», – розповіла Наталія Заболотна, президент Фонду гуманітарного розвитку України, ініціатор громадської платформи #SOSмайбутнє.

Оскільки на даний момент будинок не стоїть на балансі сільської ради, реставрацію зможуть почати лише після закінчення терміну на пошуки власника будинку.  «Ми зробили оголошення у місцеве ЗМІ – якщо протягом року не знайдуться власники будинку, ми зможемо поставити його на баланс сільської ради і далі починати роботу, замовляти експертизу будівлі і за можливості відбудовувати», – додала Наталія Михайлова, голова селищної ради села Шершні.

Відео з прес-брифінгу можна переглянути за посиланням