Благодійний вечір «Leontovych Heart» на підтримку занепадаючого будинку композитора Миколи Леонтовича

15-річний скрипаль-віртуоз Ілля Бондаренко виступить на благодійному вечорі  «Leontovych Heart» на підтримку занепадаючого будинку композитора Миколи Леонтовича.

«Фонд гуманітарного розвитку України» та ГО «Культурна Асамблея» запрошують усіх небайдужих на благодійний вечір на честь всесвітньо відомого українського композитора Миколи Леонтовича.

Дата: 18 грудня, понеділок з 18:30

Місце проведення: галерея «Art Ukraine Gallery», вул. Грушевського, 9А

Мета: Реставрація будинку, в якому жив відомий композитор Микола Леонтович у селі Шершні Вінницької області.

У програмі вечора:

  1. Джазовий концерт зіркового скрипаля-віртуоза Іллі Бондаренка з кращими музикантами Аргентини й України;
  2. «Тихий аукціон» творів сучасного українського мистцтва;
  3. Святкові частування.

Довідкова інформація та акредитація ЗМІ за тел.: +38 067 100 1728 або за e-mail: [email protected]

На Різдво «Щедрик» Миколи Лентовича лунає у кожній оселі далеко за межами України, тим часом на Батьківщині будинок, де композитор робив перші творчі кроки знаходиться на межі руйнації. У квітні 2022 року на платформу #SOSмайбутнє надійшов запит небайдужої громади Вінниччини з закликами звернути увагу на занепадаючий будинок найвідомішого українського композитора, що подарував світові мелодію Різдва. Селяни мріють, що одного дня у цих стінах прозвучить «Щедрик» у виконанні місцевих дітей.

Пісня «Щедрик» – один із найстаровинніших світових хітів, мелодія якого сягає корінням ще дохристиянських часів. І вже відтоді «Щедрик» був піснею «добрих побажань». У 2016 році світ відзначив 100-річчя першого хорового виконання «Щедрика» в редакції Миколи Леонтовича, яка досі виконується хорами усього світу в Різдвяний період. Українці відзначили сторіччя дуже особливо. Юного скрипаля Іллю Бондаренка запросили зіграти його версію «Щедрика» в Білому Домі у Вашингтоні. Це було джазове аранжування для скрипки і джазового тріо, яке вперше прозвучало на Різдво під час Революції гідності взимку 2013 року. Ця версія та виконання 12-річного на той момент Іллі настільки вразило Мішель Обаму, що вона особисто відібрала його до концерту під час традиційних різдвяних святкувань у Білому Домі, таким чином порушивши традицію. Адже традиційно під час Різдва там грають лише американці. Окрім того, Ілля Бондаренко у супроводі джазового тріо були єдиними музикантами, які зіграли два концерти поспіль. Слухачі не хотіли відпускати їх зі сцени, тому концерт було подовжено на півтори години, а потім ще на півгодини. Зрештою, за два дні концертів, українські джазові музиканти зіграли для понад 5000 американських слухачів.

Сам Ілля Бондаренко родом із Донецька. Що прокладає ще один місточок до спадщини Миколи Леонтовича. Адже в 1904 році Леонтович залишає рідне Поділля і переїздить на Донбас, де влаштовується вчителем співу й музики в залізно-дорожній школі станції Гришино (сьогодні Покровськ) і працює там до 1908 року. Під час революції 1905 року Микола Леонтович організовує хор робітників, який співає на мітингах. Ця діяльність привертає увагу поліції – і Леонтовича змушують залишити Донеччину. Зрештою, він помирає від рук революціонерів, чиї права відстоював.  Від пострілу агента ВЧК у 1921 році, завершивши останню редакцію «Щедрика», і, можливо, здійснивши головну місію свого життя…

Від самого початку Микола Леонтович був скрипалем, і вже потім композитором, фольклористом, педагогом. Скрипаль Ілля Бондаренко також займається композицією: його музику виконували у Нью-Йорку під час зустрічі Папи Франциска з послами ООН, присвяченій проблемам глобального миру – варіації «Медитації на тему насилля», 2015 рік (Іллі було 13 років!). А всесвітньо відомий дизайнер Кензо обрав музику, написану Іллею, для свого благодійного проекту, присвяченого постраждалим після атомних катастроф у Фукушімі й Чорнобилі.

Своєю музикою Ілля Бондаренко продовжує розповідати світові про Україну та її справжні цінності, мрії, таланти. Як понад 100 років це робить неперевершена щедрівка, збережена і подарована світові українцем Миколою Леонтовичем.

Саме тому, напередодні різдвяних свят, 18 грудня о 18:30 у галереї «Art Ukraine Gallery» (вул. Грушевскього, 9А) відбудеться благодійний вечір присвячений творчості Миколи Леонтовича. Головна мета вечора – зібрати кошти на реставрацію та врятувати батьківський дім композитора, для якого «завтра» може не настати.

 На гостей чекає унікальний концерт – ВПЕРШЕ в Україні українсько-аргентинський гурт з новою програмою аргентинської музики та оригінальних джазових аранжувань українських мелодій під назвою “JazzUA”. Прем’єра програми відбулася у жовтні 2022 в Буенос-Айресі і вперше буде виконана в Україні https://youtu.be/AbnUj3Lj8u8

Насолодитися неперевершеним музичним вечором зможуть лише 100 глядачів! Саме вони стануть добрими благодійниками України і матимуть шанс отримати статус Мецената, чиє ім’я буде викарбуване на пам’ятній табличці на оновленому будинку Леонтовича, а також занесене до реєстру Меценатів на сайті «Фонд гуманітарного розвитку України».

Гості зможуть взяти участь у «тихому аукціоні» творів сучасного українського мистецтва.

Виручені кошти будуть спрямовані на реставрацію будинку Леонтовича у селі Шершні Вінницької області.

Усі небайдужі також зможуть долучитися до ініціативи Фонду та перерахувати кошти на порятунок занепадаючої оселі. 

Реквізити для благодійних внесків:

ГО “Фонд гуманітарного розвитку України”

ЄДРПОУ 32959952

Р/р №26005589234 в АТ “Райфайзен Банк Аваль”

МФО 380805